OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Русский     Česky     Pomoc chrámu     

Bohoslužby

Božská liturgie začíná tím, čím se to všechno jednoho dne skončí - Božím královstvím:

" Požehnané království Otce i Syna i Ducha svatého ... "

Tímto zvoláním začíná každá eucharistická slavnost. Tato slova hlásají cíl každé liturgie - nebeskou hostinu. (Lk 13:29; Zj 19:9)

Zatímco náš Pán kráčel po zemi, nepotřebovali jsme svátosti, protože byl fyzicky přítomen. Když se vrátí ve slávě, nebudeme potřebovat posvátné obřady. Ale v tomto okamžiku, v době mezi "již" a "ještě ne" se podílíme na těchto tajemstvích: "trpělivě to očekáváme". ( Řím 8:25 ) "Celé tvorstvo toužebně vyhlíží a čeká , kdy se zjeví sláva Božích synů." ( Řím 8:19 )

 • Pomazání nemocných 11-03-2018

  V neděli 11.3.2018 po svaté liturgii sv. Basila Velikého se bude konat v našem chrámu svaté tajemství jeleopomazání (čili soborovanije).

  5.3.2018 | Rubrika: Bohoslužby

 • Program bohoslužeb

  Božská liturgie sv. Jana Zlatoústého se zde slouží každou neděli v 9.00 hodin. 
  Od 8.40 čtení hodinek.

  1.3.2018 | Rubrika: Bohoslužby

 • Jak se chovat v chrámu

  Vkročíme-li do prostoru chrámu, v době bohoslužby, octneme se též ve svatém času Církve. Osloví nás minulost, protože všechno, co zde slyšíme, je dávné, ale stále platné Zjevení, které Bůh řekl své Církvi. Je zde i budoucnost, protože Církev nám zvěstuje Boží království. Je zde i přítomnost s věčností, protože právě k nám promlouvá Bůh a Církev koná Jeho dílo. Proto, když vstupujete do Božího chrámu, uvědomte si, že předstupujete před neviditelného, avšak přítomného Hospodina.

  24.10.2017 | Rubrika: Bohoslužby